Sukces uczennic w konkursie "Witkacy i ja"

AKTUALNOŚCI » Sukces uczennic w konkursie "Witkacy i ja"

Z przyjemnością informujemy, że nasze uczennice bardzo dobrze spisały się w IX Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym i Fotograficznym „Witkacy i ja”. Nasze uzdolnione licealistki sięgnęły po najważniejsze laury w kategorii prac fotograficznych. Klaudia Zakrzewska zajęła I miejsce - jury konkursowe nagrodziło ją za cykl 5 zdjęć pt. „Tribute to Witkacy” oraz cykl 4 zdjęć pt. „Maska”. Na drugim miejscu uplasowała się Alicja Grabska - licealistkę doceniono za cykl 3 zdjęć pt. „Maska”, natomiast Maja Olech zajęła III miejsce - naszą młodą artystkę nagrodzono za cykl 6 zdjęć pt. „Portret podwójny”. Poza tym wyróżnienie otrzymała Daria Elwart, autorka cyklu zdjęć pt. „Metamorfoza”, „Siostry”, „Portret Wielokrotny”. Uczennice do konkursu przygotowała Pani Agnieszka Babińska.
Nasze utalentowane licealistki bardzo dobrze spisały się również w kategorii prac plastycznych. Ewelina Babis zajęła II miejsce (praca pt. „Elżbieta M.+ 2KwZ”), III miejsce zdobyła Aleksandra Klepin (praca pt. „Witkacy Wielki”), natomiast Magdalenę Łozińską wyróżniono za pracę pt. „Witkacy”. Z kolei Nagroda Prezydenta Miasta Słupska - Roberta Biedronia trafiła do Klaudii Galek (praca: „Witkacy w Słupsku”). Uczennice do konkursu przygotowała Pani Maria Karpińska.
Celem konkursu jest popularyzacja twórczości Stanisława Ignacego Witkiewicza oraz zachęcenie młodych ludzi do poszukiwania inspiracji polskiego malarza, fotografa, pisarza, dramaturga i filozofa
Na konkurs wpłynęło ogółem 537 prac z 41 szkół, placówek kulturalnych i oświatowych z Polski; w tym 293 prac plastycznych i 244 fotografii. Organizatorem konkursu było Gimnazjum nr 2 im. ks. Jana Twardowskiego w Słupsku oraz Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku.
Serdecznie gratulujemy sukcesu!!!