Sukces uczennic w konkursie historycznym!

AKTUALNOŚCI » Sukces uczennic w konkursie historycznym!

2019-05-16 11:17

Z radością informujemy, że uczennice klasy pierwszej Plastyka Karolina Kolosz i Hanna Węsierska znakomicie spisały się podczas Konkursu Historycznego „Z Gryfem na chorągwiach” organizowanego w ramach V Słupskiego Festiwalu Historycznego.

W niniejszym konkursie Hania zajęła II miejsce, natomiast Karolina zdobyła III miejsce. Nasze zdolne uczennice do konkursu przygotowywał Pan Kamil Domagała, nauczyciel historii. Opiekę nad uczennicami zapewniała Pani Małgorzata Siupik-Winiszewska, pedagog szkolny. 

Konkurs Historyczny "Z Gryfem na chorągwiach" był poświęcony dziejom Pomorza Środkowego od 1000 do 1657 roku. Konkurs był skierowany dla uczniów szkół średnich. Został zorganizowany w ramach V Słupskiego Festiwalu Historycznego przez Koło Naukowe Historyków Akademii Pomorskiej w Słupsku. Współorganizatorem konkursu był Instytut Historii i Politologii Akademii Pomorskiej w Słupsku.

Celem konkursu było m.in. pogłębienie i propagowanie wiedzy historycznej wśród młodzieży szkolnej, wzbudzenie zainteresowania przeszłością, aktywizacja uczniów uzdolnionych na polu historii, zachęcenie do wyszukiwania i umiejętnego korzystania ze źródeł historycznych oraz przybliżenie wiedzy o historii Pomorza Środkowego od roku 1000 do 1657 r.

Serdecznie gratulujemy! Brawo!