Sukces Klaudii Zając w ogólnopolskim konkursie

AKTUALNOŚCI » Sukces Klaudii Zając w ogólnopolskim konkursie

2016-01-14 08:40

Z przyjemnością informujemy, że nasza uczennica Klaudia Zając z klasy pierwszej Liceum Plastycznego została wyróżniona w Ogólnopolskim Konkursie Twórczości Plastycznej. „Niebo w kolorze – spotkanie z zorzą polarną” – tak brzmiał tytuł konkursu zorganizowanego przez płocki oddział  Polskiej Fundacji Sportu i Kultury. Nadesłano nań ponad dwa tysiące prac z blisko trzystu placówek.

Tegoroczna trzecia edycja konkursumiała na celu zainteresowanie dzieci i młodzież tematyką zorzy polarnej oraz związkami środowiska przyrodniczego z życiem człowieka, a także popularyzację tradycji oraz dziedzictwa kulturowego poprzez poznanie legend, mitów, bajek i opowieści o Aurora Borealis. Na konkurs nadesłano 2200 prac wykonanych w różnych technikach: rysunku, malarstwa, pastelami olejnymi i suchymi, kolażu, grafiki oraz litografii z 270 placówek.

Prace oceniane były w czterech kategoriach wiekowych:

             I kategoria wiekowa –6 –7 lat,

             II kategoria wiekowa – 8 –10 lat,

             III kategoria wiekowa – 11 –13 lat,

             IV kategoria wiekowa –14 –16 lat.

Praca Klaudii Zając została wyróżniona w kategorii wiekowej – 14 – 16 lat. Nasza utalentowana licealistka wykonała swoją pracę farbami akrylowymi. Do konkursu uczennicę przygotowywała pani Maria Karpińska.

Jury zakwalifikowało 204 prace do wystawy pokonkursowej na której znajdzie się również praca konkursowa Klaudii. Uroczyste otwarcie wystawy pokonkursowej nastąpi 15 stycznia. Będzie można ją oglądać w Galerii Sztuki Dzieci i Młodzieży POKiS w Płocku do 6 marca.