Sukces Eryka Romana w ogólnopolskim konkursie

AKTUALNOŚCI » Sukces Eryka Romana w ogólnopolskim konkursie

2016-11-28 11:11

Z przyjemnością informujemy, że Eryk Roman, uczeń klasy pierwszej Liceum Plastycznego, został laureatem XVII Ogólnopolskiego konkursu „Ja i Król Maciuś Pierwszy". Licealista za swoją pracę otrzymał drugą nagrodę.
Eryk otrzymał laur w kategorii wiekowej 13-16 lat. Uczeń swoją pracę wykonał w technice malarskiej. Utalentowanego plastyka przygotowała do konkursu pani Maria Karpińska.
- Cieszę się ogromnie. Nagroda jest dla mnie dużym wyróżnieniem i motywacją do dalszej pracy. Dziękuję pani Marii Karpińskiej za to, że sprawowała nade mną artystyczną pieczę – mówi laureat.
Na konkurs wpłynęło ponad półtora tysiąca prac z ośrodków kulturalnych z całej Polski. Celem konkursu było umożliwienie dzieciom i młodzieży wyrażenia odczuć i refleksji nad ideałami Króla Maciusia, konfrontacja osiągnięć dzieci i młodzieży uzdolnionej w dziedzinie sztuk plastycznych oraz wymiana doświadczeń metodycznych i artystycznych nauczycieli i instruktorów prowadzących zajęcia plastyczne. Uczestnicy konkursu mieli do wyboru trzy zagadnienia tematyczne: aktualność idei głoszonych przez Króla Maciusia, przygody Króla Maciusia oraz postrzeganie Maciusia przez jego rówieśników.
XVII Ogólnopolski konkurs „Ja i Król Maciuś Pierwszy" został zorganizowany przez Młodzieżowy Dom Kultury im. Króla Maciusia Pierwszego w Płocku we współpracy z Urzędem Miasta Płocka.
Serdecznie gratulujemy tak dużego sukcesu!