Spotkanie z Mistrzem sztuki cyfrowej

AKTUALNOŚCI » Spotkanie z Mistrzem sztuki cyfrowej

2019-06-14 15:45

W Liceum Plastycznym odbyło się spotkanie z Alexem Andreevem, światowej sławy rosyjskim artystą tworzącym głównie w technice cyfrowej. W wydarzeniu wzięło udział kilkudziesięciu młodych miłośników digital paintingu i concept artu.

Podczas spotkania w naszym Plastyku Rosjanin opowiedział m.in. o sobie, a także o różnych etapach swojej drogi artystycznej. Głównym punktem programu była lekcja pokazowa przybliżająca tajniki i aspekty warsztatu digital paintingu i concept artu, którą zademonstrował rosyjski artysta oraz panel dyskusyjny.

- Niesamowita osobowość - byłem pod ogromnym wrażeniem rosyjskiego artysty, który tworzy genialne i szalenie oryginalne prace, bardzo oddziałujące na wyobraźnię i zmysły. To autor z najwyższej światowej półki artystycznej – maluje dzieła surrealistyczne, fantastyczne, niepokojące obrazy z pogranicza jawy i snu - nikogo nie pozostawiające obojętnym. Artysta totalny, a także bardzo sympatyczny i kontaktowy człowiek - mówi Cezary, uczestnik wydarzenia, prywatnie miłośnik concept artu.

Alex Andreev to współczesny artysta rosyjski, mieszkający w Sankt Petersburgu, tworzący głównie w technice cyfrowej (digital painting). Nierzadko uważany za surrealistę. Jego ilustracje często przedstawiają obraz bliskiej przyszłości przeplatany współczesną rzeczywistością. Artysta ma na swoim koncie wiele indywidualnych wystaw na całym świecie. Przygotowuje też grafikę koncepcyjną dla kina i współpracuje z takimi reżyserami, jak Gieorgij Danelija i Alan Taylor. Senior concept artist przy produkcji gier i filmów (m.in. animacja „Ku! Kin-Dza-Dza” oraz serial „Zona”). Jego prace znajdują się w kolekcjach na terenie Rosji i poza jej granicami. Artysta tworzył na zlecenie m.in. Sony Pictures, New Scientist, Cirque du Soleil (Eloize). Jest wielkim fanem prozy Stanisława Lema, do której hobbystycznie tworzy ilustracje. Wśród swoich największych inspiracji i wzorów wymienia m.in. Zdzisława Beksińskiego oraz Rene Magritte.

Dziękujemy Ci Mistrzu za dzisiejsze rewelacyjne spotkanie z młodzieżą. Było inspirująco i arcyciekawie - to jedno z tych wielkich spotkań z artystami dużego formatu, które zapamiętamy na bardzo długo. Byliśmy pod ogromnym wrażeniem prac naszego Szanownego Gościa, jego autorskiej wizji, artystycznej drogi oraz intrygującej wyobraźni plastycznej, która przejawia się w oryginalnych i fenomenalnych dziełach artysty. Do zobaczenia niebawem na warsztatach w naszym Plastyku.