Spektakularny sukces Sandry Skurnóg!

AKTUALNOŚCI » Spektakularny sukces Sandry Skurnóg!

2018-11-12 08:13

Z wielką radością informujemy, że Sandra Skurnóg, uczennica klasy II naszego Plastyka, zdobyła prestiżową Nagrodę Przewodniczącego Jury prof. dr. hab. Jana Rylke na VII Międzynarodowym Konkursie Plastycznym „Pamiętajcie o ogrodach. Przecież stamtąd przyszliście…”. Na konkurs rekomendowany przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Rzeczypospolitej Polskiej napłynęła rekordowa liczba 754 prac z rekordowej liczby 37 szkół plastycznych z Polski i z zagranicy.
„Wejście - przejście – wyjście” - taki tytuł nosi praca stworzona przez naszą utalentowaną licealistkę.- To tryptyk, wyobrażający ogród w artystycznym aspekcie. Opiekę artystyczną nad uczennicą sprawował Pan Sergiusz Powałka.
Poziom konkursu był bardzo wysoki. Przewodniczący jury prof. dr. hab. Jan Rylke, podkreślił, że wiele nadesłanych prac jest tak dobrych, że można je „pokazać na każdej wystawie profesjonalnej sztuki”. Celem konkursu była m.in. promocja utalentowanej młodzieży, wrażliwej estetycznie i twórczo aktywnej, wymiana doświadczeń uczniów szkół artystycznych i prezentacja dokonań w zakresie sztuk plastycznych, inspirowanie młodych twórców do doskonalenia umiejętności malarskich, rysunkowych i graficznych.
Międzynarodowy Konkurs Plastyczny „Pamiętajcie o ogrodach. Przecież stamtąd przyszliście…” to jedyny konkurs plastyczny w Polsce, który odbywa się pod patronatem honorowym Ambasadorów Grupy V4 i Republiki Litewskiej w Rzeczypospolitej Polskiej. Organizatorem głównym wydarzenia było I Prywatne Liceum Plastyczne im. Władysława Drapiewskiego. Współorganizatorzy konkursu to: Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie, Płocka Galeria Sztuki.
Uroczystość wręczenia nagród i dyplomów oraz wernisaż wystawy pokonkursowej odbędzie się w Płockiej Galerii Sztuki przy ulicy Henryka Sienkiewicza 36 dnia 23 listopada o godz. 12.00.
Serdecznie gratulujemy Sandrze tak spektakularnego sukcesu! Wielkie brawa dla Pana Sergiusza Powałki za świetne przygotowanie naszej uczennicy do konkursu! Kawał dobrej roboty!