Spektakularny sukces nauczycielek matematyki!

AKTUALNOŚCI » Spektakularny sukces nauczycielek matematyki!

2019-01-28 13:44

Z wielką radością informujemy, że nasze nauczycielki matematyki Panie Monika Skwarek i Agnieszka Kałuża - Horbaczewska uzyskały tytuł Honorowego Ambasadora Międzynarodowego Konkursu Fotograficznego „Matematyka w obiektywie”!!!! Nasze sympatyczne Panie znalazły się w wąskim gronie osób, które zostały wyłonione z tysięcy zgłoszeń z całego świata w ramach niniejszego konkursu!!!
Sukces tym bardziej cieszy, że Pani Skwarek trzeci raz z rzędu uzyskała ten zaszczytny tytuł, natomiast Pani Kałuża – Horbaczewska po raz drugi w karierze zawodowej sięgnęła po miano ambasadorki!
Ambasadorowie Matematyki w obiektywie to osoby, które pomagają innym, w szczególności uczniom, w udziale w Międzynarodowym Konkursie Fotograficznym „Matematyka w obiektywie". Osoby pomagające uczestnikom tego międzynarodowego konkursu muszą wykazać się bardzo dużą aktywnością. Ambasadorowie pomagają rozwijać konkurs i propagować ideę kultury matematycznej.
Tytuł honorowego Ambasadora Matematyki w obiektywie przyznaje Minister Edukacji Naukowej, a patronat nad ambasadorami i konkursem sprawują: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Rzecznik Praw Dziecka, Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego, Prezydent Miasta Szczecin, JM Rektor Uniwersytetu Szczecińskiego oraz Zachodniopomorski Kurator Oświaty.
Międzynarodowy Konkurs Fotograficzny „Matematyka w obiektywie" organizowany corocznie przez Uniwersytet Szczeciński łączy świat kultury wizualnej z nauką, popularyzuje i rozwija wiedzę i kulturę matematyczną, przełamuje bariery przed matematyką.
Serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki za to, by ten prestiżowy tytuł również w przyszłym roku powędrował do ZSI. Ogromny sukces! Brawo!