Projekt sklepu warzywnego Aleksandry Groblewskiej

AKTUALNOŚCI » Projekt sklepu warzywnego Aleksandry Groblewskiej

2018-09-22 10:06

Napisać, że ma talent to mało. Potrafi go przede wszystkim w sposób twórczy wykorzystać i przy okazji sprawić swoim bliskim ogromną radość i powód do dumy. Aleksandra Groblewska, bo o niej mowa, uczennica naszego Plastyka, podeszła bardzo kreatywnie do kwestii designu – utalentowana licealistka zaprojektowała sklep warzywny z myślą o swojej mamie Pani Kamilli. W efekcie, według pomysłu przedsiębiorczej dziewczyny, funkcjonuje od kilku tygodni nowy warzywniak w Słupsku. Oczywiście prowadzi go mama Oli.
Koncepcja projektowa sklepu warzywnego to autorska praca naszej artystki od początku do końca. Uczennica opracowała projekt wnętrza i zaaranżowała przestrzeń sklepu. Ola zaprojektowała podłogi, sufity, oświetlenie sklepu z uwzględnieniem doboru opraw i barw światła, elementy identyfikacji wizualnej. Dokonała rozmieszczenia poszczególnych kategorii z uwzględnieniem możliwości ekspozycyjnych projektu. Nasza pomysłowa licealistka odpowiada również za dobór kolorystyki, materiałów, elementów wykończenia wnętrza, design mebli specjalistycznych, lad, koszów ekspozycyjnych, regałów i wysp na warzywa i owoce. Dziewczyna samodzielnie opracowała także wizualizację zaprojektowanego wnętrza. Efektem tego jest przytulny z oryginalnie zaaranżowanym wnętrzem sklep warzywny o swojsko brzmiącej nazwie - Warzywniaczek Słupsk, który jest zlokalizowany przy ulicy Chełmońskiego 1 w Słupsku. Dzieło kompletnie autorskie. Niezwykle sympatyczny i wymowny prezent od córki dla mamy.
Przedsiębiorstwo prowadzi Pani Kamilla Groblewska, mama Oli. W sklepiku można zaopatrzyć się oczywiście w świeże warzywa i owoce, ale także w zioła, sałatki, dżemy i konfitury, miody, oleje, syropy, zupy, soki, rozmaite bakalie, orzechy i przyprawy.
Ola Groblewska jest uczennicą trzeciej klasy Liceum Plastycznego im. Stanisława Ignacego Witkiewicza na kierunku aranżacja przestrzeni. Pasjonuje się m.in. designem, architekturą wnętrz i projektowaniem form użytkowych. Jedno wiemy o niej na pewno: ma ogromny talent i lubi sprawiać niespodzianki swoim bliskim.
Nie wiemy jak Wy, Drodzy fejsbookowicze, ale my niezwłocznie udajemy się do „Warzywniaczka” zaopatrzyć się w świeże warzywa i owoce przy okazji pogratulować i życzyć samych sukcesów Oli i jej mamie.
Brawo Ola!