Porozumienie o współpracy z ASP w Gdańsku

AKTUALNOŚCI » Porozumienie o współpracy z ASP w Gdańsku

Z przyjemnością informujemy, że Liceum Plastyczne im. Stanisława Ignacego Witkiewicza zawarło porozumienie o współpracy z Akademią Sztuk Pięknych w Gdańsku. Dokument sygnowali dyrektor Liceum Plastycznego im. St. I. Witkiewicza Monika Stępnik oraz rektor ASP w Gdańsku dr hab. Krzysztof Polkowski. Pierwszym efektem współpracy było uczestnictwo młodzieży ze Słupska w warsztatach fotograficznych.
Przedmiotem porozumienia jest popularyzacja wśród uczniów szeroko pojętej sztuki, wiedzy i umiejętności artystycznych, krzewienie wrażliwości artystycznej oraz przygotowanie młodzieży do nauki na uczelniach wyższych. W ramach współpracy uczniowie Liceum Plastycznego im. St. I. Witkiewicza w Słupsku będą mogli brać udział w dniach otwartych gdańskiej uczelni, wykładach tematycznych, zajęciach artystycznych, wystawach, projektach i innych działaniach zaproponowanych przez Akademię Sztuk Pięknych w Gdańsku. Z kolei nasza placówka zobowiązuje się m.in. do organizowania spotkań młodzieży szkolnej z przedstawicielami uczelni.
Założenia współpracy zostały szybko wcielone w życie. Nasi uczniowie wspólnie z młodzieżą z Słupskiego Ośrodka Kultury mieli już okazję uczestniczyć w warsztatach fotograficznych, których organizatorem było Międzywydziałowe Studium Fotografii (dr hab. Leszek Krutulski i dr Agnieszka Babińska).
Poza tym młodzi słupszczanie wzięli udział w warsztatach na Wydziale Rzeźby i Intermediów ASP w Gdańsku. Podczas zajęć młodzież pracowała z kamerą wielkoformatową. Portrety wykonano na materiałach negatywowych w atelier. Przeprowadzone zostały również zajęcia w ciemni fotograficznej (luksografia i camera obscura).
Cieszymy się ogromnie na tę współpracę!