Pani Monika Skwarek Ambasadorem Matematyki w obiektywie

AKTUALNOŚCI » Pani Monika Skwarek Ambasadorem Matematyki w obiektywie

2017-03-02 12:14

Z przyjemnością informujemy, że Pani Monika Skwarek, nauczyciel matematyki w naszej szkole uzyskała tytuł honorowego Ambasadora Matematyki w obiektywie. Pani Monika znalazła się w wąskim gronie 20 osób, które wyłoniono z tysięcy zgłoszeń z całego świata w ramach Międzynarodowego Konkursu Fotograficznego „Matematyka w obiektywie”.
Ambasadorowie Matematyki w obiektywie to osoby, które pomagają innym w udziale w Międzynarodowym Konkursie Fotograficznym „Matematyka w obiektywie". Osoby pomagające uczestnikom tego międzynarodowego konkursu muszą wykazać się bardzo dużą aktywnością. Ambasadorowie pomagają m.in.rozwijać konkurs i propagować ideę kultury matematycznej.
W ramach nagrody Pani Monika Skwarek otrzymała bezpłatny wstęp przez cały rok do wszystkich gmachów muzeów w Szczecinie oraz zaproszenie na międzynarodową konferencję nauczycieli matematyki w Pobierowie.
Tytuł honorowego Ambasadora Matematyki w obiektywie przyznaje Minister Edukacji Naukowej, a patronat nad ambasadorami i konkursem sprawują: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Rzecznik Praw Dziecka, Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego, Prezydent Miasta Szczecin, JM Rektor Uniwersytetu Szczecińskiego, Zachodniopomorski Kurator Oświaty oraz Prezes Fundacji XX. Czartoryskich.
Międzynarodowy Konkurs Fotograficzny „Matematyka w obiektywie" organizowany corocznie przez Uniwersytet Szczeciński łączy świat kultury wizualnej z nauką, popularyzuje i rozwija wiedzę i kulturę matematyczną, przełamuje bariery przed matematyką.Serdecznie gratulujemy! Bardzo cieszymy się, że mamy tak wspaniałych nauczycieli z pasją!