Ogólnopolski festiwal filmowy O!PLA 2018

AKTUALNOŚCI » Ogólnopolski festiwal filmowy O!PLA 2018

2018-04-03 13:59
Liceum Plastyczne im. Stanisława Ignacego Witkiewicza w Słupsku zaprasza w dniach 10-17 kwietnia na kolejną odsłonę Ogólnopolskiego Festiwalu Polskiej Animacji O!PLA. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.
Słupski plastyk kolejny raz znalazł się na liście miejsc, w których odbędą się projekcje w ramach 6. edycji Ogólnopolskiego Festiwalu Polskiej Animacji. W dniach 10-17 kwietnia szkoła zaprasza do obejrzenia filmów z Konkursu Głównego i oddanie głosów na najlepsze z nich. Wszystkie projekcje filmowe odbędą się w auli szkolnej Liceum Plastycznego im. St. Ignacego Witkiewicza przy ul. Koszalińskiej 9.
W czasie trwania festiwalu będzie można zobaczyć 66 filmów animowanych w 5 kategoriach. Każdorazowo po zakończonej projekcji, widzowie będą głosować na najlepszy film w kategorii zaprezentowanej przez organizatora, biorąc tym samym aktywny udział w formule festiwalowej.
- Po sukcesie zeszłorocznej wizyty festiwalu O!PLA w Słupsku, która przyciągnęła bardzo dużo osób, postanowiliśmy pozostać na mapie wydarzenia, które dziś buduje kilkadziesiąt instytucji z całej Polski. W sumie wyświetlonych zostanie 66 animacji, na które słupska publiczność będzie mogła oddać swój głos i tym samym zadecydować kto zwycięży w ogólnopolskim festiwalu. Nagrodzone animacje otrzymają Brązowe, Srebrne i Złote „Tobołki Koziołka Matołka” i być może otworzą ich twórcom drzwi do prezentacji ich dzieł w międzynarodowych konkursach. Warto wziąć udział w pokazie i zobaczyć, że polska animacja stoi na bardzo wysokim poziomie i porusza ważne tematy. Serdecznie zapraszamy! – zachęca Idalia Cierniak - Nielub, organizatorka festiwalu w Słupsku.
Program festiwalu:
Konkurs Główny
10 kwietnia godz. 12.30 – KATEGORIA STUDYJNA: 8 filmów - 95 min.
12 kwietnia godz. 12.30 – KATEGORIA SZKOLNA: 18 filmów – 82 min. + KATEGORIA ANIMOWANY WIDEOKLIP: 18 filmów – 75 min.
17 kwietnia godz. 12.30 – KATEGORIA FORMANIMY + ANIMOWANE FRASZKI: 22 filmy - 55 min.
Opisy filmów dostępne na stronie www.polskaanimacja.pl
Więcej informacji odnośnie festiwalu w słupskim plastyku można uzyskać pod numerem telefonu 516 248 129.
Serdecznie zapraszamy!