Obchody 100-lecia niepodległości w Plastyku

AKTUALNOŚCI » Obchody 100-lecia niepodległości w Plastyku

2018-11-11 09:00

Uroczystym apelem i częścią artystyczną uczniowie i nauczyciele Liceum Plastycznego imienia Stanisława Ignacego Witkiewicza uczcili 100. Rocznicę Odzyskania Niepodległości.
Cała społeczność naszej szkoły uczestniczyła w przepięknej, wzruszającej i podniosłej akademii z okazji tegorocznego, jakże wyjątkowego Narodowego Święta Niepodległości. Była to wspaniale wyrecytowana, wyśpiewana i zaprezentowana lekcja historii Polski, patriotyzmu i polskości.
O godzinie 11.11 nasza szkoła rozbrzmiała głosami uczniów i nauczycieli. Wszystko za sprawą akcji "Rekord dla Niepodległej", która polegała na wspólnym odśpiewaniu w piątek, 9 listopada 2018 r. o godzinie 11:11 czterech zwrotek hymnu narodowego przez młodzież i pedagogów. Akcja ta została ogłoszona przez Minister Edukacji Narodowej oraz Radę Dzieci i Młodzieży przy Ministrze Edukacji Narodowej. Podołaliśmy zadaniu wyśmienicie!
Szkolne obchody Narodowego Święta Niepodległości to zawsze czas przypominania sobie o tym, co dla nas, Polaków, najważniejsze. To również okazja do refleksji na temat historii, wolności i tożsamości narodowej. To sprawdzian patriotyzmu, który dziś tak trudno jednoznacznie zdefiniować.
Celebrując stulecie odzyskania niepodległości, życzymy Wam Droga Młodzieży, by Waszemu pokoleniu zawsze towarzyszyła wolność i suwerenność, a Wasz patriotyzm by mierzył się codzienną twórczą pracą dla Niepodległej!
Serdecznie dziękujemy uczniom, Paniom Natalii Hendrych, Karolinie Perze i Panu Stanisławowi Stefańskiemu za przygotowanie przepięknej uroczystości.