Nowy kierunek kształcenia w naszym Plastyku!

AKTUALNOŚCI » Nowy kierunek kształcenia w naszym Plastyku!

Liceum Plastyczne im. Stanisława Ignacego Witkiewicza w Słupsku uruchamia od września tego roku nowy kierunek – wzornictwo: projektowanie produktu.

- Na tym kierunku uczniowie zapoznają się z procesem projektowania przedmiotów. Dowiedzą się jak istotna jest nie tylko estetyczna strona projektu, ale także jego funkcja, konstrukcja, materiał i dopasowanie przedmiotu do odbiorcy. Przejdą przez cały proces projektowy, zaczynając od koncepcji a na gotowym przedmiocie kończąc. Uczniowie nauczą się przygotowania dokumentacji projektowej i dokonywać zapisu własnych pomysłów zgodnie z zasadami ergonomii. Dodatkowo: możliwość uczestniczenia w zajęciach z malarstwa, rzeźby i fotografii pozwoli nabyć młodzieży umiejętności niezbędne dla każdego młodego projektanta - umożliwiające i przygotowujące jednocześnie do studiów na kierunkach związanych z szeroko pojętym designem. Zainteresowanie nowym kierunkiem jest spore. Podczas regionalnych targów edukacyjnych młodzież bardzo często pyta się o specyfikę i szczegóły dotyczące nowego kierunku – mówi Julita Rzeppka, nauczyciel w Liceum Plastycznym im. St. I. Witkiewicza w Słupsku.

W naszym Plastyku młodzież obecnie kształci się na kierunkach: aranżacja przestrzeni i fotografia artystyczna. Uczniowie w ramach przedmiotów artystycznych realizują zajęcia m.in. z historii sztuki, rysunku, malarstwa, rzeźby, podstaw projektowania z uwzględnieniem technik komputerowych i fotografii.