Nauczyciel z Plastyka w podróży do Omanu

AKTUALNOŚCI » Nauczyciel z Plastyka w podróży do Omanu

2018-12-02 11:29

Pasja to coś więcej niż to co lubimy robić. To coś, co motywuje nas do podjęcia odpowiednich działań i sprawia, że czujemy się szczęśliwi. Pasja pozwala wyrazić samego siebie, jest spełnieniem odwiecznej potrzeby wolności, niezależności i swobody. To szczególny stan umysłu i ducha. Niewątpliwie człowiekiem pełnym pasji jest Pan Jerzy Wierzbicki, nasz nauczyciel w Plastyku, który na co dzień prowadzi zajęcia z naszymi utalentowanymi i kreatywnymi uczniami w Pracowni Fotografii.
Pan Jerzy na pewno jest największym polskim znawcą Omanu, a może jednym z największych w świecie, bo też zawsze pociągały go miejsca, które nawet Beduini nie odwiedzają. Swoimi opowieściami i zdjęciami pokazuje świat, który w mediach pokazywany jest w sposób jednoznaczny i często nieprawdziwy. W 2007 roku wyjeżdża do Sułtanatu Omanu w którym przyjdzie mu żyć przez następne 8 lat. Z racji wykonywania zawodu fotografa poznał ten kraj od wielu stron i zna go tak jak nikt inny u nas. Od kilku lat znów jest z nami ale wraca w pustynne klimaty tego niesamowitego kraju zabierając wszystkich tych, którzy chcieliby poczuć przygodę odkrywania nieznanego z kimś kto poznał go od podszewki i chce się tym podzielić. Właśnie odbył 292 wyprawę do Sułtanatu Omanu, a konkretnie uczestniczył w off-roadowej fotoekspedycji na majestatyczną i olbrzymią Ar Rub Al Khali (The Empty Quarter), która jest największą piaszczystą pustynią świata, w towarzystwie czterech Polaków - pasjonatów fotografii i zapalonych podróżników.
Pan Wierzbicki oraz jego polscy towarzysze przez dwa tygodnie swoją energię, pasję i czas poświęcali na poszukiwanie unikalnych kadrów oraz na eksplorację Toyotami Land Cruiser na Ar Rub Al Khali. Wyprawa stanowiła połączenie unikalnych warsztatów fotograficznych z wielką przygodą oraz z poznawaniem nowych kultur, ludzi, magicznych miejsc. Podróżnicy wybierali miejsca właściwie nieodwiedzane, niedostępne dla posiadaczy wiz turystycznych, kierowali się w tereny odległe, tajemnicze, a zarazem przepiękne. Wzięli udział również w omańskim święcie narodowym (przypada ono 18. listopada).
Jak przystało na prawdziwego podróżnika nasz nauczyciel planuje już kolejną wyprawę – w styczniu w charakterze przewodnika, wraz z firmą NoMoreGPS specjalizującą się w organizowaniu profesjonalnych wypraw off-roadowych, uda się…do Omanu!
Pan Jerzy Wierzbicki jest nie tylko świetnym fotografem, podróżnikiem i wybitnym znawcą Omanu, ale również wspaniałym nauczycielem zarażającym swoją pasją naszych uczniów, przekazując im swoje doświadczenie, wiedzę, obserwacje oraz cenne wskazówki i rady. Prawdziwy człowiek z pasją!