Nauczyciel z Plastyka reprezentował Polskę w Berlinie!

AKTUALNOŚCI » Nauczyciel z Plastyka reprezentował Polskę w Berlinie!

2018-11-22 12:50

Z przyjemnością informujemy, że Pan Marcin Kisielewski, nasz nauczyciel fizyki i informatyki, reprezentował Polskę na Festiwalu Nauk Przyrodniczych Science on Stage Deutschland 2018. Wydarzenie odbyło się w stolicy Niemiec.
Na berliński festiwal naukowy Pan Kisielewski został wytypowany przez Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu, który był organizatorem polskiej edycji festiwalu (Science on Stage Poznań 2018). Zaproszenie Pana Marcina do Berlina jest nagrodą za rewelacyjne przygotowanie współautorskiej prezentacji pt. „Kwaszonki” (na temat kiszenia warzyw i owoców), którą nasz fizyk przygotował wspólnie z Panią Grażyną Linder (nauczycielka fizyki w naszej szkole) i zaprezentował na polskiej edycji festiwalu w Poznaniu. Projekt Pana Kisielewskiego i Pani Linder został bardzo wysoko oceniony przez krajowe jury, zbierając rewelacyjne recenzje i budząc powszechny zachwyt, jednocześnie stając się przepustką na berlińskie wydarzenie.
Na festiwalu w Berlinie Pan Marcin przebywał w charakterze honorowego gościa i obserwatora, jako jeden z dwóch nauczycieli z Polski (z naszego kraju została zaproszona także Pani Małgorzata Masłowska z Kalisza, która w polskiej edycji festiwalu prezentowała temat "Silnik Curie"). Formuła niemieckiego festiwalu wyglądała tak, że swoje pomysły i projekty z zakresu nauk przyrodniczych prezentują tylko niemieccy nauczyciele zaproszonym gościom, w tym cudzoziemcom. Nacisk jest kładziony przede wszystkim na prezentacje koncepcji nowatorskich i oryginalnych, pomysłów powstałych z żarliwej pasji (doświadczenia z fizyki, chemii i biologii), realizowanych jak najmniejszym kosztem. Nasz sympatyczny fizyk miał przyjemność obserwować bardzo ciekawe projekty niemieckich nauczycieli. Najciekawsze pomysły, które wzbudziły zainteresowanie naszego pedagoga to m.in.: ksylofon zbudowany z rurek PCV przymocowanych do metalowych i kwadratowych części, doświadczenia z chlorofilem, prosta w konstrukcji lampa UV za pomocą której można było oglądać fluorescencję banana, czy też krzyżowanie pomidorków koktajlowych i hodowla dżdżownic. Poza tym Pan Marcin wziął udział w licznych wykładach naukowych.
Pobyt Pana Kisielewskiego nie tylko nauką stał. Był czas na zawiązywanie nowych, interesujących znajomości, zwiedzanie Berlina i poznawanie kultury naszego zachodniego sąsiada. Nasz słynny Kisiciel, wytrawny znawca procesów kiszenia warzyw i owoców, nie byłby sobą, gdyby nie zasmakował też specjałów kuchni niemieckiej, kosztując - jak sam nam przyznał – m.in. berlińskie kiszonki.
Serdecznie gratulujemy!!!