Najzdolniejsi zwiedzali Centrum Nauki Kopernik

AKTUALNOŚCI »  Najzdolniejsi zwiedzali Centrum Nauki Kopernik

2015-10-13 16:34

Na początku października najzdolniejsza młodzież z Zespołu Szkół Informatycznych w Słupsku objęta Indywidualnym Programem Rozwijania Zdolności Kierunkowych uczestniczyła wyjeździe dydaktycznym do Centrum Nauki Kopernik w Warszawie - w ramach nagrody za szczególne osiągnięcia i aktywny udział w społeczności szkolnej.

Klaudia Zakrzewska (Liceum Plastyczne), Adelajda Soszyńska, Cezary Syldatk, Aleksander Szpynda, Julia Wróblewska, Damian Wolski (Policyjne Liceum Ogólnokształcące) oraz Michał Demkowycz (Technikum Weterynarii) mieli możliwość nie tylko obejrzenia, ale również praktycznego eksperymentowania z eksponatami z różnych dziedzin nauki: fizyki, chemii, biologii, geografii, nauk społecznych. Opiekę nad utalentowaną młodzieżą sprawowali Pani Monika Skwarek wraz z Panem Danielem Ławniczakiem.

Młodzież ze Słupska zwiedziła m.in. siedem wystaw stałych, Teatr Wysokich Napięć oraz Teatr Robotyczny. Jednak największe emocje i zainteresowanie młodzieży wzbudziła wizyta w planetarium „Niebo Kopernika”, gdzie dzięki 45 minutowym projekcjom na sferycznym ekranie, otaczającym widownię ze wszystkich stron oraz nowoczesnym technologiom multimedialnym, uczestnicy seansów odnoszą wrażenie przebywania w najodleglejszych zakątkach kosmosu.  Słupszczanie w Centrum spędzili 4 godziny, poza programem udało im się również zobaczyć Łazienki Królewskie, Muzeum Rzeźby – Królikarnię, jak i Stare Miasto.  - Jestem bardzo zadowolona z podróży do Warszawy. Uważam, że wycieczka po Centrum Nauki Kopernik była bardzo interesująca. Najbardziej podobała mi się wizyta w Planetarium, gdzie oglądaliśmy Początki życia w 3D – mówi uczennica, Julia Wróblewska. Mam nadzieję, że to właśnie w CNK zrodziły się w kimś marzenia i że ktoś z nas już zaczął lub zacznie swoją drogę do Gwiazd – dodaje opiekun wycieczki, pani Monika Skwarek.

Indywidualny Program Rozwijania Zdolności Kierunkowych w Zespole Szkół Informatycznych w Słupsku ma na celu m.in. pomoc uczniom zdolnym w osiągnięciu sukcesów w życiu szkolnym oraz środowisku lokalnym.