Mural dla SP nr 9

AKTUALNOŚCI » Mural dla SP nr 9

2019-10-19 15:04

Nasi uczniowie Plastyka stworzyli kolejny mural – tym razem malowidło ścienne powstało na ścianie budynku gospodarczego przy Szkole Podstawowej nr 9 w Słupsku.

Mural przedstawia – drzewo. Oprócz funkcji estetycznej ma też znaczenie symboliczne i uosabia wiedzę, energię i mądrość. W niedługim czasie w przestrzeni muralu pojawią się budki lęgowe dla ptaków, zrobione przez uczniów popularnej „Dziewiątki”.

Projekt muralu opracował nasz świetny grafik Stachu Czomber, a wykonali go nasi młodzi artyści pod czujnym okiem Stacha i Pani Gosi Siupik-Winiszewskiej (nasz pedagog szkolny).

W podziękowaniu za naszą pracę otrzymaliśmy miłe upominki, które wręczyła Pani Wicedyrektor SP 9 Jolanta Porada. Serdecznie dziękujemy i pozdrawiamy naszych Przyjaciół z „Dziewiątki”!

Powstały mural w SP 9 jest wynikiem świetnej współpracy pomiędzy naszymi szkołami. Jest też częścią naszego szeroko zakrojonego projektu - „15 murali na 15-lecie Plastyka”, który zakłada wykonanie przez młodzież naszego Plastyka artystycznych murali m.in. w szkołach i placówkach oświatowych, instytucjach kultury i pomocy społecznej, na ścianach budynków miejskich, a także w zaniedbanych miejskich przestrzeniach.

Świetna robota droga młodzieży!