Młodzież tworzyła w technice impasto

AKTUALNOŚCI » Młodzież tworzyła w technice impasto

2019-12-09 19:05

W dniu dzisiejszym w naszym Plastyku odbyła się trzecia odsłona warsztatów artystycznych dla uczniów klas VI-VIII szkół podstawowych ze Słupska i okolic. Tym razem licznie zgromadzona młodzież (blisko 40 osób) tworzyła pod kierunkiem Pani Agaty Szczepaniak, naszej nauczycielki malarstwa, prace w technice impasto.

Prace wykonane w technice impasto posiadają widoczną fakturę farby, poprzez nakładanie jej grubych warstw. Dzięki temu obrazy stają się wyraziste i niepowtarzalne. Technika nakładania wymaga ekspresji twórcy, co pozwala zachować indywidualny charakter dzieła. Wykorzystywana dziś nie tylko do celów malarskich, ale również dekoracyjnych.

Oj, poszaleli dziś twórczo i mocno kreatywnie nasi młodzi artyści, tworząc naprawdę fantastyczne prace, co zresztą widać na załączonych poniżej zdjęciach. Świetna atmosfera, twórcza energia i pasja naszych Gości – sprawiły, że dzisiejsze warsztaty były naprawdę wyjątkowe i stały na wysokim poziomie artystycznym. Dodatkowo uczniowie otrzymali merytoryczne wsparcie w postaci świetnego wprowadzenia teoretycznego odnośnie tematyki zajęć.