Międzynarodowy sukces uczniów Plastyka

AKTUALNOŚCI » Międzynarodowy sukces uczniów Plastyka

2019-05-24 14:09

Z przyjemnością informujemy, że Dominika Trocha i Cezary Płusa, uczniowie pierwszej klasy naszego Plastyka, otrzymali prestiżowe wyróżnienia w XVII edycji Międzynarodowego Konkursu Plastycznego "Inne Spojrzenie".

Na tegoroczną edycję konkursu organizatorzy otrzymali 2203 prace z 397 placówek polskich oraz 434 prace z 51 placówek zagranicznych (Ukraina, Rosja, Uganda, USA, Czechy, Chiny, Rumunia, Bułgaria, Litwa, Indonezja, Armenia). Łącznie – 2637 prac. Naszych utalentowanych uczniów do konkursu przygotowała Pani Maria Karpińska, nauczycielka rysunku i malarstwa w naszej szkole.

Temat przewodni konkursu to: „Co nam w duszy gra?” - paleta uczuć i emocji. Celem konkursu była promocja talentu młodych dzieci i młodzieży, zachęcanie młodych ludzi, pochodzących z różnych środowisk i kręgów kulturowych do twórczej refleksji nad otaczającym światem i dialogu o wspólnych wartościach, poszukiwanie nowych form i środków wyrazu artystycznego.

Uroczystość podsumowania konkursu i otwarcie wystawy pokonkursowej odbędzie się dnia 31 maja br. w Zespole Szkół Elektronicznych i Informatycznych w Sosnowcu.

Organizatorem Międzynarodowego Konkursu Plastycznego "Inne Spojrzenie” jest Ognisko Pracy Pozaszkolnej nr 1 w Sosnowcu.

Serdecznie gratulujemy tak spektakularnego sukcesu!!!Brawo!!!!