Matematyka z Mikołajem

AKTUALNOŚCI » Matematyka z Mikołajem

2018-12-07 14:37

Tak jak wszędzie obchodziliśmy przemiły dzień w Plastyku, a mianowicie Mikołajki. Tego dnia uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w rewelacyjnym wydarzeniu „Matematyka z Mikołajem”. W ramach imprezy młodzież w przebraniu i anturażu mikołajkowym miała okazję rywalizować ze sobą grając w gry matematyczne, które wymagały logicznego myślenia, obliczeń rachunkowych, zastosowań matematycznych oraz inteligencji. Uczniowie próbowali swoich sił w grach takich jak: Callisto, Triominos, GeniuszGO, Jenga, Rummikumb, Digit, Waracaby, Scrable, Tajniacy, Kod Faraona, Ryzyk Fizyk, TImeline. W trakcie zmagań uczestnikom towarzyszyła miła atmosfera i duch zdrowej rywalizacji, a przy tym było dużo humoru i świetnej zabawy. W tle rozbrzmiewały nastrojowe, świąteczne piosenki .
Nad przebiegiem wydarzenia czuwał zespół matematyczny – Panie Monika Skwarek, Agnieszka Kałuża-Horbaczewska i Maria Lelakowska, z kolei imprezę poprowadził zespół Uczeń Zdolny – nie znaczy inny.
Wydarzenie miało służyć popularyzacji matematyki – w kontekście atmosfery i zabawy mikołajkowo-przedświątecznej. Dziękujemy wszystkim uczniom, którzy przyczynili się do zorganizowania i przeprowadzenia tej super imprezy!