Maraton Pisania Listów

AKTUALNOŚCI » Maraton Pisania Listów

2019-12-12 19:25

W dniu dzisiejszym w naszej szkole odbył się Maraton Pisania Listów organizowany przez Amnesty International z okazji Międzynarodowego Dnia Praw Człowieka.

Nasi uczniowie pisali listy w obronie „więźniów sumienia”, czyli ludzi więzionych na całym świecie za walkę o przestrzeganie praw człowieka lub w obronie ludzi wobec których prawa człowieka są łamane. Akcja spotkała się z dużym zainteresowaniem naszej młodzieży oraz nauczycieli.

Wydarzenie było ważną lekcją empatii i tolerancji. Uczniowie poznali problemy współczesnego świata, a także, co ważniejsze, nabrali przekonania, że mogą mieć realny wpływ na poprawę życia ludzi nawet w najdalszych zakątkach globu. Listy pisane przez ludzi w Polsce i na całym świecie są naprawdę skuteczne. Co roku dzięki Maratonowi Pisania Listów udaje się realnie wpłynąć na poprawę sytuacji kilku bądź kilkunastu osób, których prawa człowieka zostały złamane. Mamy nadzieję, że dzięki tegorocznemu Maratonowi kolejne osoby zostaną uwolnione a ich prawa zaczną być respektowane. Dziękujemy wszystkim, którzy poświęcili swój czas i przyłączyli się do akcji.

Akcję koordynowały Panie Małgorzata Siupik -Winiszewska i Aneta Samoćko.