Maraton Pisania Listów

AKTUALNOŚCI » Maraton Pisania Listów

2017-12-04 11:47

W dniu dzisiejszym w naszej szkole odbył się Maraton Pisania Listów organizowany pod patronatem Amnesty International, stowarzyszenia, które działa na rzecz obrony praw człowieka na całym świecie.
Maraton Pisania Listów odbywa się co roku w okolicach Międzynarodowego Dnia Praw Człowieka, który jest obchodzony 10 grudnia. Miliony osób na całym świecie przyłącza się do tej największej globalnej akcji w obronie praw człowieka.
Młodzież naszej szkoły również chętnie wzięła udział w tym przedsięwzięciu. W tym roku akcję w naszym plastyku koordynowała Pani Natalia Hendrych i Pan Krzysztof Antonowicz. Uczniowie pisali listy w obronie „więźniów sumienia”, czyli ludzi więzionych na całym świecie za walkę o przestrzeganie praw człowieka lub w obronie ludzi wobec których prawa człowieka są łamane. Akcja spotkała się z dużym zainteresowaniem młodzieży oraz nauczycieli. W naszej szkole można było również obejrzeć prezentację multimedialną dotyczącą praw i wolności człowieka - przygotowaną przez Panią Hendrych.
Wydarzenie było ważną lekcją empatii i tolerancji. Uczniowie poznali problemy współczesnego świata, a także, co ważniejsze, nabrali przekonania, że mogą mieć realny wpływ na poprawę życia ludzi nawet w najdalszych zakątkach globu. Listy pisane przez ludzi w Polsce i na całym świecie są naprawdę skuteczne. Co roku dzięki Maratonowi Pisania Listów udaje się realnie wpłynąć na poprawę sytuacji kilku bądź kilkunastu osób, których prawa człowieka zostały złamane. Mamy nadzieję, że dzięki tegorocznemu Maratonowi kolejne osoby zostaną uwolnione a ich prawa zaczną być respektowane.
Dziękujemy wszystkim, którzy poświęcili swój czas i przyłączyli się do akcji.