Laury w konkursie "Ziemia Kaszubska Słoneczna i Czysta"

AKTUALNOŚCI » Laury w konkursie "Ziemia Kaszubska Słoneczna i Czysta"

Z przyjemnością informujemy, że uczennice Liceum Plastycznego im. Stanisława Ignacego Witkiewicza zostały laureatkami XVII Pomorskiego Konkursu Plastycznego "Ziemia Kaszubska Słoneczna i Czysta".
Nasze uzdolnione młode artystki: Judyta Ludwicka, Maria Walas, Sara Wencel, Urszula Mokijewska oraz Natalia Klasa bardzo dobrze spisały się w tegorocznej edycji XVII Pomorskiego Konkursu Plastycznego „Ziemia Kaszubska Słoneczna i Czysta”, zajmując czołowe lokaty w kategorii wiekowej 16-20 lat. Judyta Ludwicka zajęła I miejsce w konkursie prac rysunkowych, natomiast w konkursie prac malarskich równie bezkonkurencyjna okazała się Maria Walas, zdobywając I miejsce. Sara Wencel i Urszula Mokijewska ex aequo uplasowały się na trzecim miejscu. Prestiżowe wyróżnienie otrzymała Natalia Klasa. Uczennice do konkursu przygotowali: Pani Maria Karpińska i Pan Bogdan Jankowski.
Celem konkursu było uwrażliwienie na potrzeby ochrony środowiska naturalnego Kaszub, poszukiwanie wyrazu, charakteru, proporcji różnych elementów krajobrazu kaszubskiego oraz jego cech wyjątkowych, rozwijanie wrażliwości estetycznej inspirowanej specyficzną kulturą i krajobrazem Kaszub oraz popularyzacja architektury i zabytków miast i wsi regionu Kaszub.
Organizatorem konkursu było Centrum Kultury i Biblioteki im. Jana Karnowskiego w Brusach. Wernisaż wystawy pokonkursowej XVII Pomorskiego Konkursu Plastycznego „Ziemia Kaszubska Słoneczna i Czysta oraz wręczenie nagród odbędzie się 26 maja 2017 roku, o godz. 11.00 w Centrum Kultury i Biblioteki w Brusach.
Serdecznie gratulujemy sukcesu!!!