Koncert o miłości. Łączymy pokolenia

AKTUALNOŚCI » Koncert o miłości. Łączymy pokolenia

2018-03-18 12:21

Uczniowie Liceum Plastycznego im. St. I. Witkiewiczaw Słupsku serdecznie zapraszają wszystkich seniorów na wydarzenie pt. „Koncert o miłości. Łączymy pokolenia”. Wstęp bezpłatny.
Inicjatywa uczniów słupskiego Plastyka pt. „Koncert o miłości. Łączymy pokolenia” skierowana jest do wszystkich seniorów. Wydarzenie odbędzie się 22 marca o godzinie 10.30 w auli szkolnej Zespołu Szkół Informatycznych przy ul. Koszalińskiej 9. Wstęp wolny.
W programie m.in.: piosenki o miłości wykonywane przez słupskich uczniów, etiudy taneczne w rytm najpiękniejszych utworów o miłości, prezentacja utworów literackich poświęconych tematyce miłosnej oraz wiele innych atrakcji.
Celem wydarzenia jest budowanie i wzmacnianie relacji międzypokoleniowych opartych na otwartości, wzajemnej ciekawości i poszanowaniu różnic, współdziałanie osób w różnym wieku na kanwie kultury, przełamywanie utartych wyobrażeń na temat ludzi młodych i starszych, stwarzanie przestrzeni do poznawania się.
- Dobry projekt międzypokoleniowy jest ciekawą przygodą dla obu stron. Wzajemne relacje międzypokoleniowe wpływają korzystnie na obie strony. Starsi mają okazję do wspomnień z dzieciństwa i swojej młodości, możliwość przekazania swojej wiedzy i doświadczeń, umiejętności, a także uniwersalnych wartości. Młodzież natomiast nawiązuje bliższe relacje, docenia bagaż doświadczeń starszego pokolenia, rozwija postawę otwartości, szacunku, staje się wrażliwsza na potrzeby i oczekiwania seniorów oraz doświadcza wartości często pomijanych współcześnie jak miłość, uprzejmość, czułość, troskliwość, cierpliwość, czy empatia. Pokonywać bariery pokoleniowe można na każdym poziomie, my akurat postaramy się to zrobić poprzez wydarzenie kulturalne. Najważniejsze jest jednak otwarcie się na siebie nawzajem, nawiązanie kontaktu, szczery uśmiech i rozmowa – mówi Karolina Pera, organizatorka wydarzenia, nauczycielka w ZSI w Słupsku.