Kolejny sukces uczniów w ogólnopolskim konkursie

AKTUALNOŚCI » Kolejny sukces uczniów w ogólnopolskim konkursie

2018-03-28 10:44

Z radością informujemy, że Jordan Fiszka Borzyszkowski i Marta Wyczlińska, uczniowie naszej szkoły, zostali laureatami X Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego i Fotograficznego „Witkacy i ja”.
Nasi utalentowani licealiści sięgnęli po laury w kategorii prac plastycznych. Jordan Fiszka Borzyszkowski (kl. II LP) zajął II miejsce, uczeń został nagrodzony za tryptyk „Autoportret”, natomiast Marta Wyczlińska (kl. IV) zdobyła zaszczytne wyróżnienie za pracę „Witkacy razy osiem”. Uczniów do konkursu przygotowali: Pani Maria Karpińska (podopieczna M. Wyczlińska) i Pan Sergiusz Powałka (podopieczny J. Fiszka Borzyszkowski).
Na konkurs wpłynęło ogółem 643 prace z 46 szkół, placówek kulturalnych i oświatowych z Polski; w tym 403 prace plastyczne i 240 fotografii.
Celem konkursu jest popularyzacja twórczości Stanisława Ignacego Witkiewicza oraz zachęcenie młodych ludzi do poszukiwania inspiracji tego polskiego malarza, fotografa, pisarza, dramaturga i filozofa.
Organizatorem konkursu jest Szkoła Podstawowa nr 3 - Gimnazjum nr 2 im. ks. Jana Twardowskiego w Słupsku oraz Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku.
Uroczystość rozdania nagród odbędzie się 25 kwietnia o godz.12.00 w Herbaciarni Spichlerza Richtera w Słupsku.
Serdecznie gratulujemy!!! Jesteśmy dumni!!!