Kolejny międzynarodowy laur uczniów Plastyka

AKTUALNOŚCI » Kolejny międzynarodowy laur uczniów Plastyka

2019-05-25 14:14

Z wielką radością informujemy o kolejnym wielkim sukcesie naszych utalentowanych, młodych artystów w konkursie plastycznym rangi międzynarodowej. Otóż, Gabriela Kowaluk, uczennica pierwszej klasy naszego Plastyka, zdobyła prestiżowe i zaszczytne wyróżnienie w 7.Międzynarodowym Konkursie Plastycznym „Labirynt Wyobraźni” –„Łódź Podwodna”.

W konkursie wzięło udział 4019 uczestników z Polski, Ukrainy, Rumunii i Chin, a także 30 polskich szkół artystycznych!!! Uczestnicy konkursu tworzyli prace w następujących technikach: rysunek, malarstwo, collage, grafika warsztatowa i komputerowa, batik.

To nie koniec dobrych informacji - do wystawy pokonkursowej zakwalifikowano prace innych naszych uczennic Plastyka: Klaudii Majrowskiej, Klaudii Grzegorzewicz, Oliwii Szczepanek, i Amelii Abramowicz (wszystkie uczennice uczęszczają do kl. I). Naszą młodzież do konkursu przygotowała Pani Maria Karpińska.

Celem konkursu była promocja utalentowanej młodzieży, wrażliwej estetycznie i twórczo aktywnej, inspirowanie młodych twórców do doskonalenia umiejętności plastycznych.

Organizatorem konkursu było Centrum Edukacji Artystycznej w Warszawie, natomiast współorganizatorem Zespół Szkół Plastycznych w Dąbrowie Górniczej.

Gratulujemy i życzymy kolejnych wybitnych osiągnięć!