Finał O!PLA w Plastyku

AKTUALNOŚCI » Finał O!PLA w Plastyku

2019-03-28 15:10
W Liceum Plastycznym im. Stanisława Ignacego Witkiewicza w Słupsku zakończyły się prezentacje filmowe w ramach 7. Ogólnopolskiego Festiwalu Animacji O!PLA. W ciągu pięciu dni festiwalowych najlepsze polskie animacje obejrzało blisko 500 widzów.
 
 
W czasie trwania festiwalu widzowie obejrzeli 64 filmy animowane w 5 kategoriach. Każdorazowo po zakończonej projekcji, uczestnicy głosowali na najlepszy film w kategorii zaprezentowanej przez organizatora, biorąc tym samym aktywny udział w formule festiwalowej.
- Za nami prawdziwe święto animacji i pięć dni intensywnych pokazów filmów o wyjątkowo wysokiej jakości wykonania, ciekawej treści i formie. Program był tak zróżnicowany, że na pewno każdy znalazł coś dla siebie. Uczestnicy mogli się przekonać, że polska animacja stoi na bardzo wysokim poziomie i porusza ważne tematy. Podczas festiwalu gościliśmy przede wszystkim młodzież ze słupskich szkół, ale również mieszkańców regionu, pasjonatów polskiej animacji. Zdecydowanie tegoroczną edycję możemy uznać za bardzo udaną – osiągnęliśmy świetny wynik frekwencyjny – w sumie filmy obejrzało blisko 500 widzów, co bardzo cieszy, tym bardziej, że projekcje odbywały się w godzinach porannych. Wydarzenie cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem – mówi Pani Karolina Pera, organizatorka festiwalu w naszym Plastyku.