Dzień Życzliwości w Plastyku

AKTUALNOŚCI » Dzień Życzliwości w Plastyku

2018-11-21 10:46

Nasi szkolni wolontariusze pod opieką Pani Marii Lelakowskiej zorganizowali Dzień Życzliwości w naszej placówce w ramach przypadającego 21 listopada Światowego Dnia Życzliwości i Pozdrowień. Był to szczególny dzień pełen uśmiechów, miłych słów, gestów oraz pozytywnych emocji. Nie obyło się bez licznych atrakcji jakie przygotowali nasi wolontariusze. Na holu można było podziwiać plakaty przygotowane przez poszczególne klasy na temat życzliwości swojego wychowawcy. Cała szkoła tonęła w barwach zieleni i żółci (kolorów optymizmu i radości) za sprawą naszych uczniów manifestujących swoją życzliwość poprzez ubiór akcentujący te kolory. Nasi wolontariusze tego dnia odwiedzali sale lekcyjne, dzieląc się serdecznymi pozdrowieniami i zachęcając do bycia życzliwym, przy okazji zamykali dzienniki, by nie pojawiły się w nich negatywne oceny i uwagi. Na przerwach uczniowie częstowali swoimi wypiekami i ciasteczkami całą szkolną społeczność. Uruchomiona została również poczta życzliwości – wcześniej przygotowane własnoręcznie wykonane kartki z pozdrowieniami i życzeniami dla kolegów, koleżanek, nauczycieli oraz pracowników szkoły.
I to nie wszystko. Nasza wspaniała młodzież w kolorowych przebraniach wyszła na ulice Słupska rozdając mieszkańcom miasta słodycze, balony, kartki z życzeniami i pozdrowieniami oraz przesyłając serdeczne całusy. Ponadto został zorganizowany konkurs na najbardziej życzliwego nauczyciela bieżącego roku. Miło nam poinformować, że konkurs wygrał Pan Bartosz Norek, drugie miejsce zajęły ex æquo Panie Monika Skwarek i Natalia Hendrych, natomiast trzecie miejsce zdobyła Pani Maria Lelakowska. Serdecznie gratulujemy!
- Warto aby taki dzień nie był jednorazową przygodą. Promujmy zatem życzliwość, zarażajmy nią innych, zachęcajmy do czynienia dobra na różnych płaszczyznach życia codziennego, nie tylko od święta. To od nas zależy, czy będziemy potrafili utrzymać swoją życzliwość każdego dnia. Pamiętajmy, że pozytywna energia, którą przekazujemy innym, wraca do nas z nawiązką – mówi Pani Maria Lelakowska, organizatorka wydarzenia.