Dzień Patrona w Liceum Plastycznym

AKTUALNOŚCI » Dzień Patrona w Liceum Plastycznym

2017-03-02 12:27

Nasi uczniowie Liceum Plastycznego imienia Stanisława Ignacego Witkiewicza w Słupsku obchodzili wielkie święto. Szkoła imię artysty nosi od roku i mocno utożsamia się ze swoim patronem, wybitnym polskim pisarzem, dramaturgiem, malarzem, fotografikiem.
W uroczystej gali poświęconej pamięci Witkacego, uczestniczył dyrektor szkoły, grono pedagogiczne oraz uczniowie. Licealiści i nauczyciele przygotowali akademię, opowiadającą o postaci patrona, prezentacje nawiązujące do twórczości „Wariata z Krupówek”, filmy o Witkacym, odbyły się także barwne spektakle i happeningi nawiązujące do idei autora „Szewców”.
W dniu Patrona Szkoły uczniowie i nauczyciele przygotowali także wystawę prac fotograficznych i malarskich na korytarzach szkolnych, tematycznie nawiązującą do twórczości Stanisława Ignacego Witkiewicza. Sami uczniowie chętnie biorą udział w święcie szkoły. - Warto poświęcić jeden dzień i przypomnieć sylwetkę tego, który nad nami czuwa. Jest to okazja do przypomnienia sobie tego, co tworzył. Jestem dumna z mojej szkoły i staram się aktywnie włączać w jej życie – twierdzi Magdalena Majewska, uczennica z naszego plastyka.
Po uroczystej akademii cała brać licealna, przebrana w stroje wzorowane na portretach Witkiewicza, udała się do Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku na obchody 132 rocznicy urodzin Witkacego.