Dzień Patrona

AKTUALNOŚCI » Dzień Patrona

2018-02-26 11:08
Społeczność Liceum Plastycznego imienia Stanisława Ignacego Witkiewicza w Słupsku obchodziła Dzień Patrona. W uroczystej gali poświęconej pamięci Witkacego, uczestniczyło grono pedagogiczne oraz uczniowie. Nasi licealiści i nauczyciele przygotowali akademię, opowiadającą o postaci patrona, prezentacje nawiązujące do twórczości „Wariata z Krupówek”, filmy, projekty i prelekcje o Witkacym, odbyły się także spektakle i happeningi nawiązujące do idei autora „Szewców”.
W dniu Patrona Szkoły uczniowie i nauczyciele z naszego plastyka przygotowali także wystawę prac fotograficznych i malarskich na korytarzach szkolnych, tematycznie nawiązującą do twórczości Stanisława Ignacego Witkiewicza. Uroczystość była także okazją do zorganizowania konkursów związanych z Witkacym.
- Jego życie miało niezwykły koloryt. Do końca był poszukiwaczem, eksperymentatorem, człowiekiem zachłannym na przeżywanie wszystkiego do głębi, nieprawdopodobnie wrażliwym. Był człowiekiem pracowitym, genialnym twórcą. To najoryginalniejsza postać literatury dwudziestolecia międzywojennego, osobowość niezwykle barwna, był filozofem, teoretykiem, sztuki, malarzem, fotografem, twórcą powieści i dramatów. Dlatego tak nam Witkacy imponuje i inspiruje do działania – mówi Pani Julita Rzeppka, nauczycielka w naszym Plastyku.