Duży sukces uczniów Plastyka

AKTUALNOŚCI » Duży sukces uczniów Plastyka

2018-11-29 11:14

Z wielką radością informujemy, że troje naszych uczniów 3 klasy Plastyka: Klaudia Galek, Jordan Fiszka Borzyszkowski i Kajetan Wójcik, zakwalifikowało się do II etapu IV Ogólnopolskiego Biennale Aranżacji Przestrzeni, organizowanego przez Zespół Państwowych Szkół Plastycznych im. Wojciecha Gersona w Warszawie.
Nasi młodzi artyści wspólnie z opiekunkami (Panie: Anna Wojcieszek i Julita Rzeppka) zameldują się 12 grudnia w Warszawie i przez trzy dni będą brać udział w warsztatach konkursowych oraz wykładach. Opiekunowie także będą uczestniczyć w specjalistycznych szkoleniach. Wykłady będą poświęcone zagadnieniom ergonomii w projektowaniu oraz etapom drogi projektowej. Ponadto młodzież będzie uczestniczyć w spotkaniu z profesorami będącymi czynnymi projektantami, architektury wnętrz, wzornictwa oraz scenografii. W trakcie warsztatów dla opiekunów zorganizowane będzie szkolenie z Programu SketchUp 18 oraz szkolenie marki Kronospan- producenta materiałów drewnopochodnych. Nasi uczniowie i opiekunowie będą mieli też okazję zwiedzić Galerię Wzornictwa Polskiego w Muzeum Narodowym oraz salon Ekspozycyjny Design Center marki Kronospan. Z kolei trzeciego dnia konkursu (14 grudnia) nastąpi wyłonienie najciekawszych projektów wykonanych podczas warsztatów. W skład jury konkursowego wejdą m.in. wykładowcy ASP w Warszawie. Tego samego dnia planowana jest uroczystość rozdania nagród oraz wernisaż wystawy.
W roku 2018 tematem przewodnim IV biennale jest uniwersalne hasło WROTA, do którego uczestnicy wykonają projekt formy architektonicznej Inspiracją do projektu mają być lokalne wartości, dorobek kulturowy, bogactwo przyrody czy też historyczne wydarzenia z różnych rejonów Polski.
Organizatorem konkursu jest Zespół Państwowych Szkół Plastycznych im. W. Gersona w Warszawie we współpracy z Akademią Sztuk Pięknych w Warszawie pod patronatem: Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego – Departament Szkolnictwa Artystycznego i Edukacji Kulturalnej oraz Centrum Edukacji Artystycznej.
Serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki za naszych artystów!