Bioniczny projekt huby autorstwa uczennic Plastyka

AKTUALNOŚCI » Bioniczny projekt huby autorstwa uczennic Plastyka

2019-10-10 15:49

Niezmierzone pokłady olbrzymiej kreatywności i siły artystycznego wyrazu tkwią w naszych uczniach. Śpieszymy z cudowną wiadomością:

Aleksandra Groblewska i Joanna Laskowska, uczennice 4 klasy naszego Plastyka, stworzyły nowatorski i bioniczny projekt huby – popularnego grzyba nadrzewnego. Swoją pracę nasze licealistki wykonały podczas VI Ogólnopolskiego Pleneru Projektowego, który odbył się w Skokach koło Poznania.

Projekt stworzony przez nasze kreatywne artystki został bardzo wysoko oceniony przez projektantów i wykładowców Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu, którzy uczestniczyli w warsztatach plenerowych. Praca licealistek budziła powszechny zachwyt – chwalono ją za nowatorskie rozwiązanie realizacyjne w zakresie skojarzeń i przekazu treści. Projekt huby powstał jako jedno z wielu zadań dydaktycznych z zakresu projektowania, jakie musiały nasze uczennice zrealizować w ramach uczestnictwa w VI Ogólnopolskim Plenerze Projektowym.

Poza intensywną pracą na warsztatach projektowych nasze licealistki brały również udział w licznych wykładach z udziałem zaproszonych projektantów i wykładowców Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu oraz dyskusjach poszerzających i uzupełniających dotychczasowe formy kształcenia.

Gratulujemy tak wybitnej kreatywności i budzącej podziw wyobraźni! Chapeau bas !