Barcelońska przygoda

AKTUALNOŚCI » Barcelońska przygoda

2015-10-10 19:56
We wrześniu br. nasze uczennice Liceum Plastycznego i Technikum Weterynarii wyjechały do Barcelony wraz z grupą niepełnosprawnych dzieci ze Słupska w ramach programu "Malujemy Historię - Pokonujemy Granice. Barcelona 2015".
Adrianna Kaszuba, Hanna Lew Kiedrowska, Martyna Majewska oraz Alicja Kaszuba podczas barcelońskiej przygody w charakterze wolontariuszek wspierały słupską Fundację Kochajmy Zabytki, Akcja Zabytki Dzieciom, która realizuje program "Malujemy Historię - Pokonujemy Granice”. Młodym słupszczankom towarzyszyli podopieczni Fundacji – dzieci z orzeczeniami o niepełnosprawności oraz rodzice i pedagodzy.
Program "Malujemy Historię - Pokonujemy Granice. Barcelona 2015" ma za zadanie edukowanie uczestników w artystyczny i kreatywny sposób w zakresie historii, kultury i dziedzictwa narodowego RP oraz stworzenie kolekcji prac plastycznych autorstwa laureatów konkursu - dzieci niepełnosprawnych.Najważniejszym wydarzeniem podczas hiszpańskiej eskapady, była dla niepełnosprawnych dzieci z Fundacji Kochajmy Zabytki, wystawa plastyczna własnych prac p.t. "Historia Polski". Patronem Honorowym tego wydarzenia był Konsulat Generalny Rzeczypospolitej Polskiej w Barcelonie. Nasze wolontariuszki również zaprezentowały własne prace na ekspozycji towarzyszącej barcelońskiej wystawie.
Wszyscy uczestnicy wyjazdu do Hiszpanii wzięli czynny udział w poznawaniu najznakomitszych zakątków Barcelony. Słupszczanie zwiedzili m.in. przepiękny i oryginalny kościół
Sagrada Família, Park Güell, najsłynniejszą aleję Barcelony – La Ramblę, Stare Miasto, Pueblo Español, Oceanarium Barcelona i wiele innych.
Program "Malujemy Historię - pokonujemy granice" trwa już od 2013 roku, miał już 2 edycje - pierwsza zakończyła się wystawą i finałem w Chicago, druga na Pomorzu w Polsce, w 2015 roku "stolicą" programu była Barcelona, a w 2016 roku będzie nią Tokio. Warto zaznaczyć, że wśród dzieci zakwalifikowanych do wyjazdu do Tokio znalazło się kilkoro słupszczan: Hanna Lew Kiedrowska, Patrycja Majewska, Maciej Prądzyński oraz Wojciech Prądzyński.