Alex Andreev już w czerwcu w Plastyku!

AKTUALNOŚCI » Alex Andreev już w czerwcu w Plastyku!

2019-05-05 10:13

Już w czerwcu w naszym Plastyku będziemy gościć niezwykłego artystę światowej sławy, z najwyżej artystycznej półki. Twórca wielce oryginalny, o przepastnej i nieokiełznanej wyobraźni, którego twórczość nikogo nie pozostawia obojętnym, wręcz powala odbiorcę na kolana. Maluje niesamowite światy, fantastyczne i jaskrawe: ogromne żółwie, latające statki i stworzenia, które niby zeszły z obrazów Salvadora Dali. Jest autorem niepokojących obrazów inspirowanych stanami granicznymi pomiędzy jawą a sennym koszmarem, teraźniejszością a futurystyczną wizją, świadomością a podświadomością, prawdą a fikcją, wreszcie – rzeczywistością realną a wirtualną.

Alex Andreev, bo o nim mowa, zawita do naszej szkoły w czerwcu i poprowadzi warsztaty digital paintingu i concept artu - z naciskiem na efektywną naukę, która pozwoli osiągnąć postawione cele oraz profesjonalny poziom w wymienionych dziedzinach!!! Zajęcia będą poprzedzone spotkaniem z artystą!

Alex Andreev to współczesny artysta rosyjski, mieszkający w Sankt Petersburgu, tworzący głównie w technice cyfrowej (digital painting). Nierzadko uważany za surrealistę. Jego ilustracje często przedstawiają obraz bliskiej przyszłości przeplatany współczesną rzeczywistością. Artysta ma na swoim koncie wiele indywidualnych wystaw na całym świecie. Przygotowuje też grafikę koncepcyjną dla kina i współpracuje z takimi reżyserami, jak Gieorgij Danelija i Alan Taylor. Senior concept artist przy produkcji gier i filmów (m.in. animacja „Ku! Kin-Dza-Dza” oraz serial „Zona”). Jego prace znajdują się w kolekcjach na terenie Rosji i poza jej granicami. Artysta tworzył na zlecenie m.in. Sony Pictures, New Scientist, Cirque du Soleil (Eloize). Jest wielkim fanem prozy Stanisława Lema, do której hobbystycznie tworzy ilustracje. Wśród swoich największych inspiracji i wzorów wymienia m.in. Zdzisława Beksińskiego oraz Rene Magritte.

Szczegółowe terminy warsztatów, które poprowadzi nasz Szanowny Gość z Rosji podamy już wkrótce. Szykuje się Kochani wielkie, niecodzienne artystyczne spotkanie w naszej szkole! Będzie się działo! Tymczasem zachęcamy do zapoznania się z przykładowymi pracami tego niesamowitego artysty.