Akcja „Podaruj książkę, stwórz bibliotekę, spraw radość”

AKTUALNOŚCI » Akcja „Podaruj książkę, stwórz bibliotekę, spraw radość”

2018-09-08 12:56

Liceum Plastyczne im. St. I. Witkiewicza w Słupsku organizuje zbiórkę książek, które zostaną przekazane podopiecznym Domu Pomocy Społecznej w Lubuczewie (powiat słupski).
Od 10 września do 8 października nasz Plastyk będzie zbierać książki beletrystyczne i popularnonaukowe dla pensjonariuszy DPS w Lubuczewie w ramach akcji „Podaruj książkę, stwórz bibliotekę, spraw radość”. Zachęcamy wszystkie zainteresowane osoby do przynoszenia książek, które zechcą przekazać podopiecznym DPS-u.
Organizatorzy akcji zbierają książki nowe oraz używane, ale w dobrym stanie. Miejscem zbiórki będzie korytarz na I piętrze obok sekretariatu w budynku Zespołu Szkół Informatycznych w Słupsku (ul. Koszalińska 9). Tam do specjalnego kosza będzie można oddać książkę dla pensjonariuszy. Koordynatorem akcji jest Pani Karolina Pera, nauczycielka języka polskiego. Dodatkowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu 516 248 129.
- Niemal każdy z nas ma w domu książki, po które już nie sięgamy. Takie egzemplarze tylko zalegają na półkach. Przekazując je, możemy mieszkańcom DPS w Lubuczewie sprawić ogrom radości. Mamy nadzieję, że pozwolą one przenieść się pensjonariuszom w świat niesamowitych przygód, emocji bohaterów, tym samym ubarwiając czasami przepełnioną rutyną rzeczywistość – zachęca Karolina Pera, koordynatorka akcji.
Zapraszamy wszystkich do tej wspaniałej inicjatywy!