Wielkie brawa dla Wolontariuszy!

AKTUALNOŚCI »  Wielkie brawa dla Wolontariuszy!

2017-12-03 12:43

Możemy być dumni, że mamy w szkole prężnie działającą grupę wolontariuszy uczniów, młodych aktywnych ludzi, pragnących nieść bezinteresowną pomoc. Nasi szkolni wolontariusze pod opieką Pani Marysi Lelakowskiej, w ostatnim czasie bardzo intensywnie działali, angażując się w różnorodne akcje, przedsięwzięcia oraz inicjatywy.
A więc po kolei – w ramach wolontariatu nasi uczniowie uczestniczyli w zbiórce na rzecz słupskiego hospicjum oraz zaangażowali się w akcję „Pomaganie wzmacnia - oddaj krew". Z kolei w końcu listopada młodzież wzięła udział w zbiórce krwi dla Mateusza Morowiaka, który uległ wypadkowi samochodowemu i leży obecnie w słupskim szpitalu. Poza tym cała nasza społeczność szkolna bierze udział w akcji "Polacy - Kresowym Straceńcom" - polegającej na przygotowaniu paczek świątecznych dla polskich dzieci z bardzo ubogich rodzin oraz dzieci z domu dziecka, mieszkających na terenie Grodzieńszczyzny i Wileńszczyzny, a także głównie do ostatnich żyjących na terenie Białorusi i Litwy żołnierzy Armii Krajowej (i ich najbliższych). Akcja trwa do 6 grudnia. To nie wszystko. - Nasi szkolni wolontariusze zaoferowali swoją pomoc przygotowując w siedzibie słupskiej Fundacji dla Dzieci Niepełnosprawnych "Nadzieja" 400 paczek dla dzieci, które bawiły się na balu "Mikołaj z Nadzieją" (notabene nasi uczniowie uczestniczyli w tym wydarzeniu).
W najbliższym czasie nasza wspaniała młodzież weźmie również udział w świątecznej zbiórce pieniędzy, z której całkowity dochód przekazany zostanie na dofinansowanie działalności Fundacji Nadzieja, zajmującej się kompleksowym wsparciem niepełnosprawnych dzieci. Zbiórka odbędzie się na terenie CH Jantar.
Doceniamy i ogromnie szanujemy to, że nasi uczniowie są wrażliwi na potrzeby drugiego człowieka, podziwiamy ich za zaangażowanie oraz ogrom serca włożony w ich pracę, za wrażliwość i empatię, za ich całoroczną aktywność oraz gotowość do działania.