„Inspirowane” - wystawa prac fotograficznych

AKTUALNOŚCI » „Inspirowane” - wystawa prac fotograficznych

2019-04-30 21:08

Nasi młodzi artyści z Liceum Plastycznego zaprezentowali wystawę prac fotograficznych pt. „Inspirowane”. Wydarzenie odbyło się 30 kwietnia br. o 17.00 w Słupskim Ośrodku Kultury przy ul. Braci Gierymskich 1.

– We współczesnym świecie jesteśmy zalewani ogromną ilością obrazów fotograficznych. Media społecznościowe, Internet, reklamy w przestrzeni publicznej – atakują nas obrazami przez cały czas. Młode pokolenie wyrastające w takim świecie cechuje z jednej strony odporność na wszechobecne obrazy, które absorbują w ogromnej ilości, a z drugiej brak możliwości odróżnienia obrazów oryginalnych od tych błahych, odtwórczych, nastawionych jedynie na powierzchowną konsumpcję, stanowiące często zakamuflowaną reklamę czy też nastawionych na dużą “klikalność” w Internecie.

Uczniowie słupskiego Plastyka w tym roku zmierzyli się z problemem inspiracji obrazami fotograficznymi, jednak nie znalezionymi w prosty sposób w Internecie – celem było nawiązanie do oryginalnych idei oraz innych ważnych tematów, poruszanych głównie przez klasyków polskiej i światowej fotografii. Problemem poruszonym, głównie przez uczniów klasy pierwszej, było zmierzenie się z własną identyfikacją inspirowaną hasłem “My Młodzi”. Prace przedstawione na wystawie stanowią przegląd osiągnięć zarówno w fotograficznych, klasycznych technikach ciemniowych, ale także w nowoczesnym obrazowaniu digitalnym – mówi Pan Jerzy Wierzbicki, nauczyciel fotografii w naszym Plastyku, opiekun wystawy.